Share week 2016, czyli autor poleca autora

Nie przepadam za przeróżnymi blogowymi konkursami. Nigdy nie dałem się namówić na Liebster Blog Award, ale ten konkurs mi się spodobał… Wymyślił go Andrzej Tucholski i jest to już piąta odsłona Share Week, czyli Autorzy polecają Autorów. Każdy bloger może na swojej stronie polecić czytelnikom trzy blogi i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ze względu na Wielkanoc share week rozrósł się do dwóch tygodni i w zabawie można wziąć udział od 21 marca do 3 kwietnia. Wszystkim blogerom polecam tę inicjatywę, spróbujcie, bo to ciekawe doświadczenie.share week

Przez cały dzień głowiłem się, które wybrać, przecież regularnie czytam prawie 50 blogów. Wszystkie też mógłbym polecić, wszystkie są dla mnie ważne. Podzieliłem więc całość na trzy kategorie i wtedy było ciut łatwiej…, oto moje typy:

Do poczytania – najbardziej zbliżone do pamiętnika lub do towarzyskiej rozmowy. Autorzy dzielą się swoją codziennością. Wpisy pełnią równie ważną rolę, jak i komentarze zostawione przez czytelników. Najbardziej lubię właśnie taki typ bloga, chociaż jest on najmniej ceniony przez tzw. „specjalistów”.

Na blog
http://niecodzienne-notatki.blog.pl/
od dawna regularnie zaglądam. Zawsze znajduję tematy, które prowokują mnie do dyskusji. A dyskusje są wielowątkowe i nawet jak nie wszyscy zgadzają się ze sobą, to wymiana argumentów nikogo nie obraża. Podoba mi się też dystans do siebie i poczucie humoru autorki, czyli Chomikowejshare week

Porady – miejsca, gdzie szukam pomocy, inspiracji, fachowości.

Dzięki
http://vademecumblogera.pl/
wreszcie ogarnąłem jak skonstruować newslettera (jest na stronie o coachingu) oraz zaczerpnąłem dużą ilość pomysłów, które staram się wcielać w życie na wszystkich stronach internetowych, które prowadzę. Beata potrafi wiedzę przekazać tak po prostu, bez zbędnego mądrowania się, gwiazdorstwa i zadęcia, co jest częstą zmorą blogów poradnikowychshare week

Pasje – szukam ich wśród blogów podróżniczych i fotograficznych.

Karol Nienartowicz (
http://karolnienartowicz.blog.pl/
) zainspirował mnie jednym i drugim. Podziwiam jego zdjęcia i podążam szlakami, które on poleca. I jeszcze nigdy się nie zawiodłem.  share week

Chciałbym, aby pod tym wpisem każdy kto będzie komentował, polecił mi jednego bloga do przeczytania. Potrzebuję takich inspiracji

44 myśli nt. „Share week 2016, czyli autor poleca autora

 1. ~Dreptak Zenon

  Niezła zagwozdkę mam, bo wybór duży, a ja co jakiś czas kogoś to tu, to tam polecam, nie bacząc na jakiekolwiek akcje. I nawet już sobie postanowiłem, że ot tak sobie, bo akcja, nikogo nie polecę, ale zdanie zmieniłem. Polecam blog jednego z nestorów blogosfery – Dudiego, człeka z gruntu dobrego i przyzwoitego – bo warto i trzeba czasami ot tak, bez powodu. Sam blog, jak blog – bardzo osobisty, rodzinny, nastrojowy, refleksyjny, ale bywa też i naładowany emocjami, misją i pasją – bo i gospodarz nietuzinkowy. No to gdy jeszcze się tego ode mnie oczekuje… warto! :)

  1. hegemon Autor wpisu

   Warto polecać takie blogi. Jak sam przeszukuję blogosferę, to jest to tak trochę na chybił trafił, częściej chybił… A jeżeli ktoś mi poleca, to wtedy wiem, że warto i szybciej znajdę ciekawe blogi do czytania. Dzięki :-)

 2. ~Maks

  Ja też nie lubię blogowych konkursów. Tylko raz w życiu brałem udział w takiej zabawie.
  Ale akcje, w których poleca się inne blogi, są wartościowe. Często można dzięki temu natrafić na różne perełki, o których nie ma się pojęcia.
  Pozdrawiam i życzę Ci radosnych świąt:)

 3. ~chomikowa

  Jeszcze urosłam po przeczytaniu tego wpisu, wiesz? ;) Już ledwo w drzwi się zmieściłam ;)
  Chciałam Ci polecić 2 blogi, ale już tam zaglądasz :) Szczerze mówiąc ciężko jest trafić na w miarę dobry blog…

  1. hegemon Autor wpisu

   Naprawdę lubię Twojego bloga :-)Musisz być ostrożna, bo będziesz musiała przebudować sobie chałupę :-)
   Masz rację, że niełatwo trafić na dobrego bloga, ale ja uparcie szukam i czasami, niespodziewanie znajduję :-)

  1. hegemon Autor wpisu

   Ja też miałem ogromny problem, co wybrać. Lubię dużo blogów i prowadzących je blogerów.
   Ja też pozdrawiam i życzę udanych Świąt :-)

  1. hegemon Autor wpisu

   Jest to dość ciekawa akcja, pomaga promować te mniej znane, a bardzo wartościowe blogi
   Wesołych Świąt dla Ciebie :-)

 4. ~Tu Od Teraz

  Ja też lubię zaglądać tam, gdzie ktoś poleca. Blogów jest od groma i jak nawet ostatnio doszłyśmy do wniosku z jedną z piszących osób blogi stają się dla wielu takim kolejnym portalem społecznościowym, gdzie grono znajomych to ci „obserwujący” a te laiki to chyba komentarze oczywiście tylko te przychylne… Tym bardziej w poświątecznej wolnej chwili zerknę do proponowanych przez Ciebie jak i proponowanych w komentarzach autorów blogów. A skoro sam zachęcasz ja od siebie dodam ten oto:
  http://zorganizowani.com/
  Uważam, że jest godny polecenia, bo nie ma tam lania wody a często można znaleźć rady od życiowych, po praktyczne. Nie znalazłam u Ciebie listy obserwowanych przez Ciebie, więc tak podsyłam w ciemno.

  Dopiero dziś szukając tej Twojej listy obserwowanych blogów dowiedziałam się, że masz na imię Dawid:)
  Miło mi Cię poznać Dawidzie. Renata.
  :)

  1. hegemon Autor wpisu

   Renata? Ładne imię, w każdym razie mnie się dobrze kojarzy :-)
   Dziękuję za polecenie bloga, dla mnie takie polecenia są bardzo ważne. Tego bloga nie znałem, ale z chęcią poczytam :-)

 5. ~oto ja

  Nikogo nie muszę przekonywać, jak trudny to wybór. Blog, który polecam, to taki, do którego chętnie wracam, i którego Autorka wirtualnie była mi pomocna podczas uzyskiwania informacji dotyczących podróży. Drogi Hegemonie – z przyjemnością polecam Ci to, co lubisz – czyli podróże i dobre zdjęcia na blogu
  http://www.dalekoniedaleko.pl/
  Pozdrawiam świątecznie ;)

  1. hegemon Autor wpisu

   Bardzo dziękuję, nie znałem tego bloga i z przyjemnością poczytam, szczególnie, że nie znam zbyt dużo ciekawych blogów podróżniczych, bardzo mi takiej lektury brakuje.

 6. ~oto ja

  I oczywiście dzięki za inicjatywę, bo jestem pewna, że z tych komentarzy powstanie lista fantastycznych blogów ;)

  1. hegemon Autor wpisu

   Inicjatywa jest niejako przy okazji, bo jednak główny konkurs organizuje Andrzej Tucholski na swoim blogu, który kiedyś nazywał się „Jest kultura”

   1. ~oto ja

    Blog Andrzeja Tucholskiego znam i wiem, że organizuje share week. Co jednak wcale nie przeszkadza, by u Ciebie powstała równie atrakcyjna HEGEMONOWA LISTA BLOGOWA ;)

    1. hegemon Autor wpisu

     Masz dużo pomysłów, ciekawych :-) Nie chciałbym kopiować pomysłu Andrzeja Tucholskiego, bo to byłby plagiat, zresztą zasięg jego bloga, a mojego, to przepaść. Jednak idea wzajemnej promocji blogerów jest mi bardzo bliska. Jeżeli tylko znajdę pomysł jak to zrobić dobrze, ciekawie i oryginalnie, to czemu nie. Zainspirowałaś mnie :-)

     1. ~oto ja

      Skoro Cię zainspirowałam – miło mi. Mam nadzieję, że wkrótce zaskoczysz zaglądających tu blogerów ciekawym rozwiązaniem ;) wzajemna promocja to rzeczywiście fajna idea.

  1. hegemon Autor wpisu

   Rozumiem sytuację. Popytam się, kto jeszcze z moich znajomych nie rozliczał PIT i czy może wspomóc. Powodzenia.

  1. hegemon Autor wpisu

   Widzę, że blog Beaty cieszy się zasłużonym szacunkiem.
   Dzięki za link, tego bloga jeszcze nie widziałem, ale jeżeli poprawia humor, to na pewno przeczytam :-)

  1. hegemon Autor wpisu

   Trzeba przyznać, że Beata zdobyła zasłużenie podziw wielu blogerów :-) A akcja share week dała mi szansę poznać wiele ciekawych blogów, między innymi Twój :-)

  1. hegemon Autor wpisu

   Wiesz, niektóre blogi znikają, są zamykane lub ktoś nagle przestaje pisać i wtedy pojawia się pustka.
   Dzięki za polecenie :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.